Intax Mini 8 İnceleme

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
Makaleler: 0
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 5 kez
Türkiye

Intax Mini 8 İnceleme

#1 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

Intax Mini 8 sizleri adeta geçmişe götüren ve fotoğrafların tekrar değerli kılınmasını sağlayan bir fotoğraf makinesi. Bakın özellikle bu cümleme dikkat edin "fotoğrafları yeniden değerli kılan"!
intax.jpg
intax.jpg (48.86 KiB) 9885 kere görüntülendi
Cep telefonları fotoğraf konusunda ciddi özelliklere ve teknolojiye kavuştu. Gerek kalite gerek piksel gerekse de selfie çekimi konusunda fakat insanlara eskiden olduğu gibi fotoğrafın kıymetini ve değerini veremedi. Her çekilen Instagram'a atıldı kütüphanede binlerce fotoğraf birikti ve öylece kaldı. Peki kaç kere geri dönüp bakıldı? Açıp incelediğinizde, o eski fotoğraflara baktığınız zamanda hissettiğiniz duyguyu size verdi mi? Tabi ki hayır. İşte Intax Mini 8 ya da 9 yada başka marka ve model sadece bunun için alınır. Kendim şahsen Intax Mini 8 aldım ve denedim gayette memnun kaldım. Artı ve eksilerini kısaca özetlemem gerekirse fotoğraf kalitesi çok güzel ama fotoğrafçılık konusuna hakimseniz. Bundan kastım ortam ışığına göre hangi modu seçeceğinizi, lens ayarını, çekim açısını ve ortamdaki ışığı çok iyi kullanabiliyor olmanız şart! Uygun olmayan bir açıda yada otama göre yanlış mod seçiminde fotoğraflarınız çok karanlık yada çok parlak hatta bembeyaz çıkabilir ki benim başıma geldi alışmak biraz zaman aldı. Bunların yanında fotoğraf kağıdı biraz pahalı. Kağıtları ışık korumalı paket içerisinde 10'lu kasetler halinde satılıyor. Burada kasetten kastım makinenin içerisine yerleştirilen içerisinde 10 adet kağıt bulunan siyah kutular.
intax 2.jpg
intax 2.jpg (78.98 KiB) 9885 kere görüntülendi
10 adetlik kaset bu tarih baz alındığında 45-50 TL 2x10 adetlik yani ikili kampanya da 75 TL civarında. Makine üzerinde ekran bulunmadığından kendinizi çekerken kadraj dışına taşırabiliyor yada kötü bir açıyla çekebiliyorsunuz. Bu durumda tekrar tekrar çekim yapmak size kağıt maliyetini arttırıyor yani nokta atışı yapmaya özen gösterin. Ortam ışığını ve çekim modunu iyi ayarladığınızı düşünebilirsiniz ama siz kendinizi çekerken yani selfie yaparken ışığını kapatabilir ve karanlık bir baskıya neden olabilirsiniz. Bunun için tavsiyem otomatik modda çekim yapmanız bırakın kendi ayarlasın. Ama kendinizden eminseniz tabi ki manuel ayarla daha iyi baskı sonucu elde edebilirsiniz. Halen daha almakta tereddüt ediyorsanız eğer bütçenizi sarsmayacak ise bence almalısınız. Her anı değil özel an ve anılarınızı kağıda dökeceğiniz, çıkan minik fotoğrafları buz dolabına ve evin çeşitli köşelerine asıp yapıştırabilmenizi, sizlerin o eski nostaljik duyguyu hissetmenizi sağlayacak bir makine. Talep ve vakit olursa video inceleme yapar siteye yüklerim arkadaşlar. Lütfen soru sormaktan çekinmeyin. Sağlıcakla kalın.

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
johnwayne
4

Re: Intax Mini 8 İnceleme

#2 Okunmamış mesaj gönderen johnwayne »

Bu konu çok ilginç görünüyor. Bu bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bu bilgileri meslektaşlarımla memnuniyetle paylaşacağım.Ayrıca her türlü kamerayla ilgili mükemmel ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Eminim senin için ilginç olacak
En son johnwayne tarafından 26 Mar 2020 18:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

Re: Intax Mini 8 İnceleme

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

johnwayne yazdı: 25 Mar 2020 19:27 Bu konu çok ilginç görünüyor. Bu bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bu bilgileri meslektaşlarımla memnuniyetle paylaşacağım
Beğenmenize sevindik teşekkürler.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer” sayfasına dön