Sony Londra Türkiye Psn İçin Zam Hazırlığında - Zamlar Gelmeye Başladı PlayStation Türkiye Kapatıldı

Playstation 5 Oyunları

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

Sony Londra Türkiye Psn İçin Zam Hazırlığında - Zamlar Gelmeye Başladı PlayStation Türkiye Kapatıldı

#1 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Sony steam ve epic store'da TL bazında oyunlarına zam yaptı. Bu da demek oluyor ki çok kısa zamanda PlayStation Store'da plus ve oyunlara büyük zam gelecek.

Geçmiş olsun dostlar.

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Re: Sony Londra Türkiye Psn İçin Zam Hazırlığında

#2 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Zaten Playstation Store’da yeterince pahalı değil mi? Bu Steam Deck benim yönümü diğer tarafa kaydırmaya başladı.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 31 Tem 2023 08:07 Zaten Playstation Store’da yeterince pahalı değil mi? Bu Steam Deck benim yönümü diğer tarafa kaydırmaya başladı.
Açıkçası şu ekonomik ortamda belkide dünyanın en ucuz Store'unu kullanıyor olabiliriz. Dolar euro 25 üstü hatırlatmak isterim. Steam de yakında kuru update edecektir. oyun yapımcıları çok rahatsız.

Oyun fiyatları bu ülkede asla ucuz olmadı. Avrupa birliğine girmediğimiz veya petrol zengini olmadığımız sürece bu devran böyle devam edecek .

Bana soracak olursan oyunlar ucuz geliyor bana ya niyeyse. Fiziksel olarak alım satım yapmak lazım yada.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Sorun da o zaten makas iyice açıldı buradaki durumu baz alarak ülkeye özel kur sunabilir veya en azından sabit bırakabilir. Bir ülkede bir piyasa girdiğinde uyum sağlaman gerekmez mi? Ve bana firmaların yaptıkları hiç bir zaman samimi gelmiyor örnek olarak RDR2 Steam'de 1200 TL civarı fiyata satılıyor ve defalarca indirime girerek 300 TL gibi fiyatlara düştü bir kaç hafta bir demek ki isteyince yapabiliyorsun ve her türlü kazanıyorsun. Şunu 300 TL yapma ama 1200 TL de yapma ortada bişeye sabitle. bunu Sony de yapıyor.

Fiziksel olarak yapılabilir ama elde çok bekletmemek lazım ben arada yapıyorum. Ve kendin satarsan internet üzerinden kârlı oluyor. Takasta biraz zarar edersin.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
paladindanse
3
Teşekkür etti: 18 kez
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen paladindanse »

Geriden gidin indirimleri bekleyin yeni çıkan oyun hemen alınmaz yoksa yemeyip içmeyip oyuna çalışmak gerekir.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 31 Tem 2023 10:16 Sorun da o zaten makas iyice açıldı buradaki durumu baz alarak ülkeye özel kur sunabilir veya en azından sabit bırakabilir. Bir ülkede bir piyasa girdiğinde uyum sağlaman gerekmez mi? Ve bana firmaların yaptıkları hiç bir zaman samimi gelmiyor örnek olarak RDR2 Steam'de 1200 TL civarı fiyata satılıyor ve defalarca indirime girerek 300 TL gibi fiyatlara düştü bir kaç hafta bir demek ki isteyince yapabiliyorsun ve her türlü kazanıyorsun. Şunu 300 TL yapma ama 1200 TL de yapma ortada bişeye sabitle. bunu Sony de yapıyor.

Fiziksel olarak yapılabilir ama elde çok bekletmemek lazım ben arada yapıyorum. Ve kendin satarsan internet üzerinden kârlı oluyor. Takasta biraz zarar edersin.
Yerel fiyatlandırma hepimizin hayali ama sadece bir hayal. Ülkede oyun kültürü çok zayıf. Sosyal medyayla güdülen koyun sürüsü gibi büyük kesim. Sadece f2p oyunlar oynanıyor. İsteyen oyun alabilir lakin pahalı bahanesi arkasına saklanıyorlar. Dört kişi yemek yiyorsun 700 lira veriyorsun. Markete gidiyorsun 1000 lira. Yani seni tenzih ediyorum bizim millet oyunun 1 lira olmasına bile karşı çıkan bir millet.

Sözün özü şu ki ne kadar satış olursa o kadar umursanırız ve değer görürürüz. 70 euro bir oyunun avrupa vergilendirilmiş fiyatı. Adam uğraşmak bile istemiyor. Oranın vergili fiyatından tekrar vergilendirip ülkede satış yapılıyor şaka gibi. Bir tek bilkom şu ülkenin en dürüst distribütörüdür. Ucuza oyun oynatmıştır bize.

Dediğinde çok haklısın orta yol olmalı ama onun için de bir kitle elde edilmesi lazım. Ha görmezden gelme konusu kesinlikle var. Rockstar, capcom ubisoft bunlar bizi görmezden gelen garip firmalar.

Ülkede artık hiç bir şeyi takmıyorum. İsterse oyun 10 bin lira olsun yapacak bir şey yok. Arada alırız bizde. Bu günlerde geçecek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

paladindanse yazdı: 31 Tem 2023 10:51 Geriden gidin indirimleri bekleyin yeni çıkan oyun hemen alınmaz yoksa yemeyip içmeyip oyuna çalışmak gerekir.
En sağlam ve mantıklı çözüm bu malesef.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Zamlar geldi herkese geçmiş olsun....

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 39 kez
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

paladindanse yazdı: 31 Tem 2023 10:51 Geriden gidin indirimleri bekleyin yeni çıkan oyun hemen alınmaz yoksa yemeyip içmeyip oyuna çalışmak gerekir.
Başka çare yok ve bu ülkede konsol lüks sadece bilgisayarla oynanırno da yeterse açarsa öbür türlüsü çok tuzlu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Plus ile cepler yandı. Yeni distribütör ile yola devam bu arada. Ps tr oluşumu kapandı. Vay be. Nereden nereye.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 39 kez
Türkiye

Re: Sony Londra Türkiye Psn İçin Zam Hazırlığında - Zamlar Gelmeye Başladı PlayStation Türkiye Kapatıldı

#11 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Playstation Türkiye de mi kapandı?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

Re: Sony Londra Türkiye Psn İçin Zam Hazırlığında - Zamlar Gelmeye Başladı PlayStation Türkiye Kapatıldı

#12 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Morty yazdı: 08 Eyl 2023 11:26 Playstation Türkiye de mi kapandı?
Evet. Şuan sadece sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bir ekip sadece. Yerelleştirme de olmaz bundan sonra.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#13 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Cidden kapandı mı duyuru falan da görmedim sosyal medya hesaplarında. Türkçe oyun olayı Playstation'da bitti mi şimdi?
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#14 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 13 Eyl 2023 10:59 Cidden kapandı mı duyuru falan da görmedim sosyal medya hesaplarında. Türkçe oyun olayı Playstation'da bitti mi şimdi?
Oyun medyasında olan kişiler bahsediyor ayrıca çeşitli oyun dükkanları da yeni distribütör ile anlaşıldığından ve bu durumun berbat olduğundan şikayet ediyordu.

Ve evet Türkçe oyuna veda diyebiliriz. Arada satan oyunlara yine destek verilecektir.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
the_st_j
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 8 kez
Türkiye

#15 Okunmamış mesaj gönderen the_st_j »

Artık playstation cazibesi bu ülkede kalmadı kendi dilinde oynayamıyorsun oyunları pahalı makine pahalı en önemli artık eskisi gibi can alıcı playstation özel oyunları da yok. Pc alıp devam etmek daha mantıklı her oyuna da Türkçe yama yapıyo adamlar. Gerek var mı?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Playstation 5” sayfasına dön