Uncharted: Golden Abyss PS Vita

PS Vita Oyunları

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Uncharted: Golden Abyss PS Vita

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Bu ne dönemde PS Vita almak ve oyun yorumu yapmak kulağa demode gelebilir ama PS Vita'da Uncharted: Golden Abyss oynamak gibisi gerçekten yokmuş. Geç tanıştığım bu güzel cihazla bunu gayet iyi anladım. Uncharted: Golden Abyss'nin Playstation 3 gibi grafikleri var detaydan kaçılmamış bazı patlama sahneleri hariç ama onu da mazur görmek lazım. Kontrol çok hoşuma gitti ipe tırmanırken ve sniper ile nişan alıp hedefi yakınlaştırma/uzaklaştırma için PS Vita'nın arkasındaki dokunmatik panel üzerinde parmak kaydırmak pratik ve kontrol açıcından zevkli oluyor bu özelliği DS4'de yapsalar çok iyi olurdu. Çok sevdiğim bir seri olan Ucharted'ın bitmesine üzülmüştüm keşke bir seri daha olsa derken bu oyun ilaç gibi geldi. Tabi bu da keşke diğerleri gibi Türkçe olsaymış. 2020'de Ps Vita alınır mı? Evet nadir bu gibi oyunlar ve PS3, PS4 uzaktan oynatma özelliği sayesinde alınır. Çok sevdiğim oyunlardan biri olan Fallout 4'ü Ps Vita uzaktan oynatma ile oynadım baya keyifliydi özellikle benim gibi yatarak oyun oynamayı seviyorsanız tavsiye derim :lol: Ps Vita'da sıradaki deneyeceğim oyunlar Killzone Mercenary, Call Of Duty Black Ops Declassified ve Ubisoft Ps Vıta Assassıns Creed 3 Liberation onlarla yaşanacak deneyimi de çok merak ediyorum.
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 190 kez
Türkiye

Re: Uncharted: Golden Abyss PS Vita

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Killzone Mercenary için 10 üzerinden 100 veriyorum. Gerek dublaj gerek hikaye(unuttum ama...) muhteşem bir oyundu. El konsolunda efsane bir deneyimdi. Multisi ayrı bir efsaneydi. Kesinlikle alman gerek. Call of Duty sadece bir teneke. Pek tavsiye etmem.
Tavsiyelerim şunlar;
  • Unit 13
  • Little Deviants
  • Sly Cooper(Türkçe)
  • MGS HD Collection(muhteşem bir deneyimdi)
  • Escape Plan
  • New Little King's Story(türü hiç sevmezdim ama bu oyun gerçekten uzun vaktimi aldı. Oyunsuzluk büyük etkendi ama..)
  • Murasaki Baby
  • Guacemelee
  • Hotline Miami
Ağzımda tat bırakan ama bir türlü alamadığım Dungeon Hunter'da güzeldi.

Mesela ilk fifa oynadığım zaman küçük PS3 demiştim kendimce. O zamanlar müthişti. Zaten Oled ekran olduğu için muazzam bir görsel şölen veriyordu konsol.

Koskoca konsoldan aklımda kalanlar bunlar.

Valla abi vita muhabbeti görünce içime bir hüzün çöküyor. O kadar zaman ne ara geçti yaw.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]omrkcmn[/mention] Killzone'u bu kadar övünce merak ettim ben onu PS3'de oynamıştım beğendiğim bir oyundu Vita'da da merak ediyorum. Ayrıca Killzone oynadığım ilk Türkçe dublaj oyundu Ps Vita'da Türkçe olmasına şaşırdım aslında olması lazım ama şaşırıyoruz işte.

Tavsiye ettiğin oyunları inceledim hepsi güzel oyunlara benziyor Uncharted bitsin Killzone ardından da diğer yazdıklarını deniycem. Uncharted da tozlu nesneleri ekran üzerinde parmağı gezdirerek temizlemek çok hoşuma gitti keza yırtılmış kağıtları ekranda basılı tutup birleştirmek gibi özellikler de baya keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.

Evet mini bir PS3 gerçekten abartmıyosun. Sanırım içinde kaldı uygun bi 2. el Vita düşürürsen al. Zamanında almadığım için pişman oldum bu zamanda bile alınıp pişman etmeyecek bi konsol. Keşke devamı gelse neden vazgeçtiler anlamadım.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 12 Tem 2020 11:10 @omrkcmn Killzone'u bu kadar övünce merak ettim ben onu PS3'de oynamıştım beğendiğim bir oyundu Vita'da da merak ediyorum. Ayrıca Killzone oynadığım ilk Türkçe dublaj oyundu Ps Vita'da Türkçe olmasına şaşırdım aslında olması lazım ama şaşırıyoruz işte.

Tavsiye ettiğin oyunları inceledim hepsi güzel oyunlara benziyor Uncharted bitsin Killzone ardından da diğer yazdıklarını deniycem. Uncharted da tozlu nesneleri ekran üzerinde parmağı gezdirerek temizlemek çok hoşuma gitti keza yırtılmış kağıtları ekranda basılı tutup birleştirmek gibi özellikler de baya keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.

Evet mini bir PS3 gerçekten abartmıyosun. Sanırım içinde kaldı uygun bi 2. el Vita düşürürsen al. Zamanında almadığım için pişman oldum bu zamanda bile alınıp pişman etmeyecek bi konsol. Keşke devamı gelse neden vazgeçtiler anlamadım.
Mobile yenik düştü. Aynı kalitede yüzlerce oyun bedava olunca yarışamadı sony. Kazanan Nintendo oldu, zira onlarca oyun çıkardı adamlar.

İçimde bir ukte gerçekten vita.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Bi Uncharted, Killzone gibi bi oyun mobile'de yok ki. Uygulama içi satın almalı sürekli para basılması gereken oyunlar var bıktırıyor ve külliyen zarar o yüzden devam etse bi kere öder sonuna kadar oynardık. Oyun sektörü telefonlara bu kadar kolay yedirilmemeliydi. Oyun çıkarılabilseydi ki bu konuda uğraşmalıydı devam ederdi. Witcher gibi efsane Nintendo Lite'a çıktı ötesi mi var.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 12 Tem 2020 20:58 Bi Uncharted, Killzone gibi bi oyun mobile'de yok ki. Uygulama içi satın almalı sürekli para basılması gereken oyunlar var bıktırıyor ve külliyen zarar o yüzden devam etse bi kere öder sonuna kadar oynardık. Oyun sektörü telefonlara bu kadar kolay yedirilmemeliydi. Oyun çıkarılabilseydi ki bu konuda uğraşmalıydı devam ederdi. Witcher gibi efsane Nintendo Lite'a çıktı ötesi mi var.
Zamanında tlou vitaya çılar diye bekliyorduk. Ama olmadı. 2014 konsolun ölüdüğü yıldı zaten. Sony zaten üç beş exc çıkardı sonra hiç destek vermedi. Konsol güçlüydü. Neyse olan oldu geçen geçti. Sony hatası tamamen. Psp için yaptıklarını vitaya yapsaydı kazanırdı. Elde uncharted oynuyorsun yaw. Düşünsene yeni tlou yan oyunu vitaya çıkıyor. Ne bileyim özel gta sürümü.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Tabiki isteseler yapabilirlerdi ama ortada bi boş vermişlik var mesela Uncharted'ı halen oynuyorum bakıyorum da hiç basite indirgenmemiş yani el konsolunda performans açısından biraz daha sade basit olur diye düşünüyordum ama detaylardan kaçılmamış haliyle tlou da yapılabilirdi. Bu arada naughty dog oyunları çok güzel ama o kadar vurmaya rağmen ölmeyen adamlar beni deli ediyor baktım Vita'da da öyle niye böyle anlamadım hata sanıyordum ama bütün serilerde Uncharted ve The Last of Us dahil adamları vuruyorsun kaç kere zor ölüyor beni sinir ediyor bu durum şunu gelecek oyunlarda artık yapmasınlar.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 14 Tem 2020 23:08 Tabiki isteseler yapabilirlerdi ama ortada bi boş vermişlik var mesela Uncharted'ı halen oynuyorum bakıyorum da hiç basite indirgenmemiş yani el konsolunda performans açısından biraz daha sade basit olur diye düşünüyordum ama detaylardan kaçılmamış haliyle tlou da yapılabilirdi. Bu arada naughty dog oyunları çok güzel ama o kadar vurmaya rağmen ölmeyen adamlar beni deli ediyor baktım Vita'da da öyle niye böyle anlamadım hata sanıyordum ama bütün serilerde Uncharted ve The Last of Us dahil adamları vuruyorsun kaç kere zor ölüyor beni sinir ediyor bu durum şunu gelecek oyunlarda artık yapmasınlar.
Tamamen zorlukla alakalı bu durum. Birde Vita Uncharted'ı Bend studios yaptı. Farketmişsindir başlarken ND ile ilgili bir ekran gelmiyor. Aynı stüdyo Days Gone oyununu da yapmıştı ama beceremedi malesef... Herneyse konu dağılmasın.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]omrkcmn[/mention] ben Days Gone'ı beğendim evet eksikleri var ama hikaye güzeldi ve zombiler, onları öldürmek The Last of Us'a göre daha güzeldi TLOU 2'de zombilere dair hiç bir yenilik yok eski oyundaki görüntü ve mekaniği alıp aynen 2'ye koymuşlar. ND oyunlarda zorluk sağlayacaksa bunu böyle yapmamalı gerçeklikten çok uzaklaştırıyor o kadar vurmaya rağmen bir adamı öldürememek çok saçma yaratığa falan ateş etsek anlıycam.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 15 Tem 2020 14:09 @omrkcmn ben Days Gone'ı beğendim evet eksikleri var ama hikaye güzeldi ve zombiler, onları öldürmek The Last of Us'a göre daha güzeldi TLOU 2'de zombilere dair hiç bir yenilik yok eski oyundaki görüntü ve mekaniği alıp aynen 2'ye koymuşlar. ND oyunlarda zorluk sağlayacaksa bunu böyle yapmamalı gerçeklikten çok uzaklaştırıyor o kadar vurmaya rağmen bir adamı öldürememek çok saçma yaratığa falan ateş etsek anlıycam.
Aslında öldürme olayı olması gerektiği gibi bence. 3 düşman gelse hemen onları alt etsen pek zevki kalacağını sanmıyorum. Oyunun uzun olmasının bir sebebi de bu olay. Mantıksız ama gerekli. Oyun doğası bu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#11 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Bu arada [mention]omrkcmn[/mention] kardeşim cahilliğime ver🤣 ben Uncharted Golden Abyss bitmeden kartı çıkarıp başka oyun kartı taksam Uncharted'a döndüğümde kayıt gider mi baştan başlar mı?😬
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#12 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 15 Tem 2020 22:08 Bu arada @omrkcmn kardeşim cahilliğime ver🤣 ben Uncharted Golden Abyss bitmeden kartı çıkarıp başka oyun kartı taksam Uncharted'a döndüğümde kayıt gider mi baştan başlar mı?😬
Kayıtlar tutuluyor. Bunu sadece bilgisayarda vita content manager dı sanırım o programla görebiliyorduk sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

Kısa cevap: kayıt gitmez kaldığın yerden devam edersin.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 39 kez
Türkiye

#13 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Ps Vita portable konsol yapılmış olmak için yapıldı çıkartılıp kaderine terk edildi rakiplere nazaran fark ve reklam amaçlıydı yani markayı güçlü göstermek için zamanında iyi oynadık şimdi işe yarar mı tartışılır.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
the_st_j
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 8 kez
Türkiye

#14 Okunmamış mesaj gönderen the_st_j »

Efsane konsol efsane oyun ama her güzel şey gibi bununda içine edildi

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#15 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]omrkcmn[/mention] bildiğin Türkçe ps Vita oyunları hangileri?
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“PS Vita” sayfasına dön