PlayStation Store Fiyatlandırma | Kime Göre Neye Göre Fiyat Çekiliyor? | Makyajlı PS Store Türkiye

Diğer Konsol Oyunları

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

PlayStation Store Fiyatlandırma | Kime Göre Neye Göre Fiyat Çekiliyor? | Makyajlı PS Store Türkiye

#1 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Dostlar selam. Konuyu DH foruma açtım belki bilen vardır diye millet bi arkadaşa bakıp çıktı resmen. Birde burada duyurayım....

Geçtiğimiz günlerde UK PSN hesabıma giriş yaptım (muhtemelen çoğunuz görmüşsünüzdür) ve sol menüde Mağaza Ülkesi sekmesi gördüm. Girdim ve Türkiye'yi göremedim. Zaten biliyorduk ama iş tamamen resmiyete döküldü böylece. Tamam kabul edelim biz Avrupa ülkesi olarak görülmüyoruz ancak madem öyle niçin UK PSN makyajlı halini kullanıyoruz?

https://lh3.googleusercontent.com/Zz-0s ... authuser=0

Asıl Sorun
Asıl şok olduğum nokta fiyat konusu oldu. Özellikle indirim sekmesinde gezinirken acaba sterlin mi euro mu baz alınmış diye sordum kendime. Cevap ise her ikisi de değil.

UK PSN
https://lh3.googleusercontent.com/t3rK8 ... authuser=0

Bakın, ilk iki EA oyunu 7.99 ve 8.99 sterlin. ₺'ye çevirdiğimizde 83,26₺ ve 93,68₺ karşılığına geliyor.

Şimdi birde Avrupa ülkelerini inceleyelim.

https://lh3.googleusercontent.com/8tDy8 ... authuser=0

İlk iki oyun sabit fiyat, 9,99 €. ₺ olarak 89,13.

Gelelim muhteşem ülkemiz Store fiyatlarına
https://lh3.googleusercontent.com/XDVVW ... authuser=0

a a a a a

Star Wars 45,60 TL ne eder = 5,11€, 4,38 Sterlin. Hani Star Wars 9,99 Euro(89,13₺) 7,99 Sterlin(93,68₺) di?

Allah Allah Devam edelim

BF 5 107,80₺ = 10,34 Sterlin, 12,08€.

Fesubhanallah.

Mafia 3? 159,50 TL = 17,86€, 15,30 sterlin eder.

Resim

Sonuç

şimdi bu adamlar neye göre kime göre fiyat indirimi yapmış? Bu fiyatlar neye göre kime göre belirleniyor? Euro bazlı aynı fiyata, sterlin bazlıda sadece 1 sterlin farkla fiyata sahip iki oyun nasıl oluyor da bu kadar büyük bir farkla satılabiliyor?

Noluyor eyy PS Tr? Nedir bu fark? Bu fiyatlar kime göre neye göre belirleniyor. Nerede yeni müdür? Kim geldi? Ne yaptınız? Nedir bu fiyatlar?

Şu dizelerle içimi dökmek isterim

Çıkmadı bir babayiğit bu ülkeden

Çıkmadı demedi yerel fiyatlandırma yapalım

Akılları akşam alacakları şaraplarda oldu

Türkçe dil eklemekse büyük hizmet oldu

Demediler bu adamlar iyi oyun oynar

Diyemediler yerel fiyatlandırma yapalım

Gelir mi görür mü bu gözler Özgür Kirazcı gibi bir yiğit

Öldürdün bizi kalbimizi önce çalıp sonra parçalayan Mustafa Yiğit

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
the_st_j
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 8 kez
Türkiye

Re: PlayStation Store Fiyatlandırma | Kime Göre Neye Göre Fiyat Çekiliyor? | Makyajlı PS Store Türkiye

#2 Okunmamış mesaj gönderen the_st_j »

Bize her zaman her şey lüks sen fena kinlenmişin haklısın ama Playstation Türkiye ekibi koltuk kaygısından ses çıkarmaz sanmıyorum. Her zaman yüksek fiyata ve İngilizce seve seve alır oynarız.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 38 kez
Türkiye

Re: PlayStation Store Fiyatlandırma | Kime Göre Neye Göre Fiyat Çekiliyor? | Makyajlı PS Store Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

eeee sonuç yine aynı yine aynı bilinmeyen bişeyden bahsetmiyosun ki

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Güzel bi konu olmuş kardeşim eline sağlık son dizeler ayrıca koptum :lol: Allah iyiliğini versin...

Peki sence neden ve ne yapmak lazım? Rahmetli Ps forumda da çok sitem edildi ama kimse nedenini bulamadı ve çözüm üretemedi sence ne yapmak lazım? [mention]omrkcmn[/mention]
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

[mention]Morty[/mention] dostum soruyorum sadece. Susmuş türk oyun medyasına bir sitem. İşlerine gelmeyen oyun 45 gelen oyun 200 lira. Sormazsak cevap gelmez. Sormazsak bu böyle üstü kapalı gider.

[mention]aknctn[/mention] artık yapılacak bir şry yok. Herkes emeceği yeri bulmuş düzeni kurmuş gidiyor. Bi Microsoft tarafında iş olmaya başladı.adamlar her ülkenin ekonomisine özel fiyat çekti Forza da. Gamepass ucuz. Ea play ucuz. Ea play benzeri Sony de olsaydı tr ekibi 5 euroluk sistemi 100 liraya kitlemeye çalışırdı.

Ben yoruldum artık. Üreten bir ülke olmadıkça zaten bu kur bu vergiler dewamke. 500₺ oyun diyor adamlar. Şaka gibi.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 38 kez
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

omrkcmn yazdı: 17 Mar 2021 23:08 @Morty dostum soruyorum sadece. Susmuş türk oyun medyasına bir sitem. İşlerine gelmeyen oyun 45 gelen oyun 200 lira. Sormazsak cevap gelmez. Sormazsak bu böyle üstü kapalı gider.

@aknctn artık yapılacak bir şry yok. Herkes emeceği yeri bulmuş düzeni kurmuş gidiyor. Bi Microsoft tarafında iş olmaya başladı.adamlar her ülkenin ekonomisine özel fiyat çekti Forza da. Gamepass ucuz. Ea play ucuz. Ea play benzeri Sony de olsaydı tr ekibi 5 euroluk sistemi 100 liraya kitlemeye çalışırdı.

Ben yoruldum artık. Üreten bir ülke olmadıkça zaten bu kur bu vergiler dewamke. 500₺ oyun diyor adamlar. Şaka gibi.

Hey dostum tabiki soracaksın ama çözüm yok çözüm yok çözüm yok kimse bşiey yapmıyooooooooooooooo

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
siyah.jack
Moderatör
3
Ruh hali:
Teşekkür etti: 17 kez
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen siyah.jack »

Burdaki ekip yaptırım yapacak yada kural koyacak konumda değil ben burda ofis açmalarına da şaşırıyorum.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 17 Mar 2021 23:08 @Morty dostum soruyorum sadece. Susmuş türk oyun medyasına bir sitem. İşlerine gelmeyen oyun 45 gelen oyun 200 lira. Sormazsak cevap gelmez. Sormazsak bu böyle üstü kapalı gider.

@aknctn artık yapılacak bir şry yok. Herkes emeceği yeri bulmuş düzeni kurmuş gidiyor. Bi Microsoft tarafında iş olmaya başladı.adamlar her ülkenin ekonomisine özel fiyat çekti Forza da. Gamepass ucuz. Ea play ucuz. Ea play benzeri Sony de olsaydı tr ekibi 5 euroluk sistemi 100 liraya kitlemeye çalışırdı.

Microsoft çok güzel bir örnek ayrıca rakibi ama Sony ya kendine çok güveniyor ya kâr marjı Microsoft kadar yüksek değil ya da Sony Türkiye bu konuda yeterli etkiyi sağlayamıyor. Belkide önce İngiltere'den kurtulmak lazım en son Playstation Store Türkiye fiyatlarını onlar belirliyor diye biliyordum.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 18 Mar 2021 17:48

Microsoft çok güzel bir örnek ayrıca rakibi ama Sony ya kendine çok güveniyor ya kâr marjı Microsoft kadar yüksek değil ya da Sony Türkiye bu konuda yeterli etkiyi sağlayamıyor. Belkide önce İngiltere'den kurtulmak lazım en son Playstation Store Türkiye fiyatlarını onlar belirliyor diye biliyordum.
Aynen sorun o zaten Londra ekibi bizimle ilgileniyor. TR ekibi süs için var. Bugün hesap sorunun olduğunda Londra ekibiyle iletişim kuruyorsun (ben öyle hatırlıyorum). Bulgaristan bile kendine has bir psn e sahipken bizim sadece dil olarak olmamız çok saçma.

Her neyse bu saatten sonra zaten kim ucuz oyun ürün satarsa orayı tercih ederim. Oyun aldıkça fiyat bindi aldıkça bindi şimdi alamaz hale geldik.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
mist
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 17 kez
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen mist »

Sony Apple gibi pahalı ve burnundan kıl aldırmayan bir firma. Bizim playstation ekibi çok ses çıkaramıyo ama yine iyi Türkçe oyun çıkarttılar. Fiyat konusunda bişey yapamazlar ülkenin hali ortada Gana parası olan cedi mi herneyse 1.49 yani TL den pahalı. Öncelik ekonomik olarak güçlü olacaksın sonra söz sahibi olacaksın dünya piyasası bunu gerektirir.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
paladindanse
3
Teşekkür etti: 18 kez
Türkiye

#11 Okunmamış mesaj gönderen paladindanse »

Fiyatını verdiğin ülke İngiltere mi orda asgari ücret ne kadar?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#12 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

paladindanse yazdı: 25 Mar 2021 17:49 Fiyatını verdiğin ülke İngiltere mi orda asgari ücret ne kadar?

2021 yılı Avrupa Asgari ücret oranları;
2021 yılı Avrupa Asgari ücret oranları.jpg
2021 yılı Avrupa Asgari ücret oranları.jpg (55.41 KiB) 3265 kere görüntülendi
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
paladindanse
3
Teşekkür etti: 18 kez
Türkiye

#13 Okunmamış mesaj gönderen paladindanse »

aknctn yazdı: 25 Mar 2021 18:10
paladindanse yazdı: 25 Mar 2021 17:49 Fiyatını verdiğin ülke İngiltere mi orda asgari ücret ne kadar?

2021 yılı Avrupa Asgari ücret oranları;

2021 yılı Avrupa Asgari ücret oranları.jpg

İngiltere'de asgari ücret 1583 Euro mu? Hiç sanmıyorum onlara göre de pahalı bence.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#14 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

[mention]paladindanse[/mention] Elizabeth'ı arıyorum dönücem sana.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Diğer” sayfasına dön