Banggood'dan Turkey Direct Mail ile Alışveriş Yaptım

Online Alışveriş Hakkında Herşey. Yerli ve yabancı alışveriş siteleri, yurt dışından alışveriş yapımı, gönderi takipleri, online alışveriş siteleri

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Banggood'dan Turkey Direct Mail ile Alışveriş Yaptım

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Banggood ile alışveriş, Banggood gönderi takibi ve Turkey Direct Mail ile gönderi takibi, ALJPKkodu ile gönderi sorgulama
Banggood.jpg
Banggood.jpg (47.83 KiB) 15786 kere görüntülendi

Banggood üzerinden ürün satınalanlar veya almayı düşünenlerin, Banggood ve Turkey Direct Mail hakkında bir çok sorusunu görünce yaşadığım tecrübeden bahsetmek istedim.

Ürünü Banggood'dan 22 Ağustosta Turkey Direct Mail gönderi seçeneği ile Turkey Direct Mail için fiyat farkını ödeyerek satınaldım. Fiyat farkı ne kadardı diye merak edenler için belirteyim en uygun kargo ücreti ki sanırım bu devlet postaları ile geliyordu 1.93$'dı. Turkey Direct Mail ile gönderim ücreti ise ortalama 5$'dı. O zamanki kura göre 29 TL civarı tuttu.

Ürünü tedarik edemedikleri için 1 hafta kadar kargoya verilmesini bekledim ve süreç şu şekilde ilerledi;

1'den 8'e kargo sürecinin işleyişi
  • 8- 2019-10-03 18:22:05 esenyurt istanbul loaded shipment
  • 7- 2019-10-03 18:02:40 esenyurt istanbul loaded shipment
  • 6- 2019-09-25 14:12:38 IST Customs released, ready for last mile delivery
  • 5- 2019-09-23 10:20:08 IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
  • 4- 2019-09-10 10:45:47 HongKong Flight Depart From Original Airport (HKG)
  • 3- 2019-08-29 23:06:06 SHENZHEN Goods Outbound (Location)
  • 2- 2019-08-29 23:06:06 SHENZHEN Goods Inbound (Location)
  • 1- 2019-08-28 11:34:24 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
Anlaşılan o ki 22 Ağustosta aldığım ürün 28 Ağustosta kargoya verilmiş ve bilgiler düzenlenmiş. Bu benim için gerçekten kötü oldu keşke sorsaydım başka satıcıya yönelseydim vs. dedim. Neticede zati geç gelecek +1 haftada üstüne çekilmez oldu. Siz bu konuda bilinçli olun.

Bugün yurtiçi kargodan teslim aldım ve bugün itibariyle toplamda 43 gün kadar ürünü beklemiş oldum. Bahsedildiği gibi Turkey Direct Mail ile gönderilen ürünleri Türkiye'de Yurtiçi kargo dağıtıyor. Birçok sitede Banggood'un Turkey Direct Mail gibi bir imkan sunmasıyla 12-15 günde ürünlerin geldiğinden bahsedilmiş ama fazladan beklediğim 1 haftayı düşsek bile süre yine çok uzun. En azından kendi adıma konuşayım Turkey Direct Mail için o fiyat farkını vermeye değmezdi. Sizede tavsiyem bu yönde arkadaşlar yurtdışından alışveriş tamamen şans işi. Gümrükler ve aktarmalar tüm planı, beklentiyi bozuyor. Mutlaka erken teslim alanlar vardır ama bir o kadar da gecikme riski var. Hızlı teslimat sizin için çok önemliyse çok güvenmeyin derim.

Vergi Konusu

Duyduğuma göre Banggood'dan Turkey Direct Mail ile alınan ürünlerde vergiyi karşı taraf üstleniyormuş. Doğru olduğuna inanıyorum çünkü aliexpress üzerinden aldığım daha ucuz bir ürüne kapıda Ptt yetkilisine 11 TL vergi öderken Yurtiçi kargo yetkilisi herhangi bir ücret talebinde bulunmadı.

Turkey Direct Mail Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Turkey Direct Mail kargo takibi Banggood üzerinden verilen ALJPK ile başlayan takip kodu ile http://www.alljoylogistics.com/tr/trace.html ve https://www.17track.net/zh-cn üzerinden yapılır. Yurtiçi kargo üzerinden ürün Türkiye'deki gümrük tarafından Yurtiçi kargoya teslim edilene kadar takip edemezsiniz. Yurtiçi kargo ürünüzü teslim aldığı zaman takip numaranız değişiyor. Yurtiçi kargoya ürününüzü ALJPK ile başlayan kod ile sorgulatamıyorsunuz. Yurtiçi kargo sitesinden canlı sohbete bağlanarak veya müşteri hizmetlerini arayarak ya T.C. kimlik numaranız ya da Banggood ve Yurtiçi kargo sisteminde kayıtlı olan cep numaranız ile sorgulatabilirsiniz.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

Re: Banggood'dan Turkey Direct Mail ile Alışveriş Yaptım

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

43 gün çok uzun süre. Zaten yurtdışından ürün almanın artık bir esprisi kalmadı. Ucuz diye alırdık sağolsun devlet baba her şeyi zorlaştırdı. Amazfit Bip akıllı saat alasım var, orada 350 lira, burada 500. İşe bak.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Evet eskiden vergi kotası vardı daralttılar bir süre sonra da her alınan ürüne vergi getirdiler. Benim almak istediğim ürün Türkiye'de yok diye mecbur aldım: Hem süre hem ekstra çıkabilecek vergi gibi masraflardan dolayı pek tercih etmiyorum aslında. Yerinde olsam muhtemelen Türkiye'den 500 TL'ye olanı alırdım :D

Bu arada Amazfit Bip'ten gelen whatsapp mesajları okunabiliyor mu?
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 06 Eki 2019 20:47 Evet eskiden vergi kotası vardı daralttılar bir süre sonra da her alınan ürüne vergi getirdiler. Benim almak istediğim ürün Türkiye'de yok diye mecbur aldım: Hem süre hem ekstra çıkabilecek vergi gibi masraflardan dolayı pek tercih etmiyorum aslında. Yerinde olsam muhtemelen Türkiye'den 500 TL'ye olanı alırdım :D

O konuda bilgim yok. Ben sadece arayüz ve görünümüyle ilgilendiğim için incelemelerde onlara dikkat ettim :D

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
5
Ruh hali:
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

zyxor yazdı: 06 Eki 2019 22:55
aknctn yazdı: 06 Eki 2019 20:47 Evet eskiden vergi kotası vardı daralttılar bir süre sonra da her alınan ürüne vergi getirdiler. Benim almak istediğim ürün Türkiye'de yok diye mecbur aldım: Hem süre hem ekstra çıkabilecek vergi gibi masraflardan dolayı pek tercih etmiyorum aslında. Yerinde olsam muhtemelen Türkiye'den 500 TL'ye olanı alırdım :D

O konuda bilgim yok. Ben sadece arayüz ve görünümüyle ilgilendiğim için incelemelerde onlara dikkat ettim :D
:lol: :lol: :lol:

Bende bir ara bunu baya düşünmüştüm nerdeyse alıyodum
https://tr.aliexpress.com/item/32879230 ... b201603_53

Aman hocam bilmediğin şeyden uzak duracaksın. Kalitesi nasıl vs.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Online Alışveriş” sayfasına dön