Font Dönüştürücü

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
teknofenomen
Verified
Site Admin
Makaleler: 0
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 5 kez
Türkiye

Font Dönüştürücü

#1 Okunmamış mesaj gönderen teknofenomen »

Font nasıl dönüştürülür? İşletim sistemine göre uyumsuz fontu dönüştürme işlemi nasıl yapılır? Mac OS fontu Windows'da kullanma,

TransType ile ihtiyacınız olan işletim sistemine uygun olmayan yazı fontlarını dönüştürme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Font sadece Windows işletim sistemi için mevcutsa Mac OS'ye göre ya da sadece Mac OS için mevcutsa Windows işletim sistemine göre basit ve hızlıca dönüştürebilirsiniz. Dönüştürmenin yanı sıra yazı tiplerinde düzeltme ve renklendirme gibi düzenlemelerde yapabilirsiniz. TransType başarılı bir universal convert programıdır. TransType'ın Windows ve Mac OS versiyonları da mevcut.

Örnek vermek gerekirse Mac OS işletim sisteminde bulunan Arial Sabah yazı fontunu Windows için dönüştürüp arından fontu yüklediğimde Adobe illustrator programında sorunsuzca çalıştı.

TRANSTYPE'TAKİ YENİLİKLER
  • En yeni OpenType ve @ font-face web font standartlarını destekleyerek tamamen yeniden tasarlandı ve sıfırdan tasarlandı.
  • Bir seferde yüzlerce fontun optimize edilmiş masaüstü ve web fontlarına ultra hızlı toplu dönüştürülmesi
  • Otomatik ve sürükle ve bırak yazı tipi ailesi yeniden düzenleme
  • Harmanlama, yuvarlatılmış köşeler, izleme, otomatik karakter aralığı, eğik veya çarpıtma için yazı tipi özel efektleri
  • BitFonter Photofonts'dan çok renkli OpenType fontları oluşturun veya geleneksel anahat fontlarını kaplayın
  • PDF örnekleri ve glif haritaları oluşturun
TransType 4.png
TransType 4.png (83.74 KiB) 10598 kere görüntülendi
İNDİRMEK İÇİN
https://www.fontlab.com/font-converter/transtype/

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

“Mac OS İçin Programlar” sayfasına dön