Xbox, 2021 Yılında Rekor Gelir Elde Etti

Xbox Series X/S'e dair her şey.

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Xbox, 2021 Yılında Rekor Gelir Elde Etti

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Microsoft kanadında Xbox bölümü, 2021 takvim yılı boyunca 16.28 milyar dolarlık hasılatla şimdiye kadarki en yüksek yıllık geliri elde etti. Niko Partners analisti Daniel Ahmad tarafından belirtilen bu rakamlarda Microsoft'un oyun bölümünün de bir önceki rekorunu %17,07 ile kırdığı belirtildi.

Niko Partners, Xbox Series X/S konsollarının perakendecilere satıldığını tahmin ederken, donanım geliri yıldan yıla %63,3 artarak 3,7 milyar dolara ulaştı.
image.png
image.png (105.07 KiB) 1077 kere görüntülendi

- 2020'nin bir önceki rekorunu geçerek rekordaki en iyi takvim yılı
- Toplam oyun geliri yıllık %17,7 arttı
- İçerik ve Hizmetler geliri yıllık bazda %8,8 arttı
- Donanım geliri yıllık %63,3 arttı

Buna ek kendi yorumum Xbox Series X/S uzun vadede Playstation 5'i yakalayacak veya sollayacak. Gamepass avantajları, satın aldıkları oyun firmaları ve bir Xbox yetkilisinin DualSense gibi tetik efektli, dokunsal geri bildirim özelliği bulunan bir gamepad yapabileceklerinin sinyalini vermesiyle bu iddiam kaçınılmaz görünüyor.
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Teşekkür etti: 189 kez
Türkiye

Re: Xbox, 2021 Yılında Rekor Gelir Elde Etti

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Bu nesil xbox alacaktım. Hala fikrim aynı aslında. Nesil bitmeye yakın ps5 alırım.

Ps5 şuan karaborsa da ve topsakallı teknosa çalışanı abi tiplerindeki kişilere hitap ediyor.

13 bin lira 12 bin lira fiyatı. Oyunlar 999. Denilecek bir şey yok.

Al gamepass otur aşağı.

İkskılıziv vs zaten beş altı tane gelecek alırım zamanı gelince hepsini toptan oynarım.

Yeni oyun çıkıyor adam 25 lira verdiği gamepass de beleşe oynuyor biz almak istesek 179₺.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

omrkcmn yazdı: 27 Oca 2022 10:56 Bu nesil xbox alacaktım. Hala fikrim aynı aslında. Nesil bitmeye yakın ps5 alırım.

Ps5 şuan karaborsa da ve topsakallı teknosa çalışanı abi tiplerindeki kişilere hitap ediyor.

Al gamepass otur aşağı.

İkskılıziv vs zaten beş altı tane gelecek alırım zamanı gelince hepsini toptan oynarım.

Yeni oyun çıkıyor adam 25 lira verdiği gamepass de beleşe oynuyor biz almak istesek 179₺.

Microsoft Türkiye'de güçlü olmasına rağmen Türkçe oyun desteğine hiç önem vermiyor bu şekilde çok az oyunu var. Geçen PS5 için Ghost of Tsushima Director's Cut alıp oynadım Türkçe olmasa o duyguya hiç giremezdik. Böyle bir düzüne oyun var. Sony bir çok alanda bizi uyuz etsede Türkçe destek konusundaki adımlarını gerçekten taktir ediyorum. Bu arada Ghost of Tsushima'da oyunu açıp girmek 1-2 saniye sürüyo hız dehşet güzel.. PS4'te oyun oynadığım zaman fenalık geliyo :lol:
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

aknctn yazdı: 28 Oca 2022 12:00
omrkcmn yazdı: 27 Oca 2022 10:56 Bu nesil xbox alacaktım. Hala fikrim aynı aslında. Nesil bitmeye yakın ps5 alırım.

Al gamepass otur aşağı.

Microsoft Türkiye'de güçlü olmasına rağmen Türkçe oyun desteğine hiç önem vermiyor bu şekilde çok az oyunu var. Geçen PS5 için Ghost of Tsushima Director's Cut alıp oynadım Türkçe olmasa o duyguya hiç giremezdik. Böyle bir düzüne oyun var. Sony bir çok alanda bizi uyuz etsede Türkçe destek konusundaki adımlarını gerçekten taktir ediyorum. Bu arada Ghost of Tsushima'da oyunu açıp girmek 1-2 saniye sürüyo hız dehşet güzel.. PS4'te oyun oynadığım zaman fenalık geliyo :lol:
Sony tarafında Türkçe için yolun sonuna geliyoruz zaten. Microsoft daha çok türkçe oyunla gelecektir. Zira mesela forza nın son oyununu duyup biz hariç alıp oynamayan kalmadı. İlgiyi çekecektir. Gamepass kütüphanesinde olan oyunlarda da Türkçe çok var yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada unutmadan yeni gow ve diğer Sony exc oyunlar 1099₺ olacaktır. Bu saatten sonra böyle.

Ps5 ve yeni nesilde bu yükleme süreleri çok normal ben hala ps4 :D hayatımın şoku resmen. Yeni nesil çıkmış daha canlısını görememiş bir vatandaşım. Çok üzücü.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
Morty
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 39 kez
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen Morty »

Al gamepass otur aşağı.

Hocam bu kadar ince eleyip sık dokuyosan orta halli pc al steam daha ucuz yada torrent indir. konsol işi zengin işi lüks.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
5
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Morty yazdı: 28 Oca 2022 18:21

Al gamepass otur aşağı.

Hocam bu kadar ince eleyip sık dokuyosan orta halli pc al steam daha ucuz yada torrent indir. konsol işi zengin işi lüks.
Pc den nefret ediyorum. Kusasım geliyor o derece. Geçen on numara makineye gta v yükledim hayatımda ilk defa gta oynayacağım oyun bi kasıyor bir takılıyor garip garip şeyler oluyor. Gamepad takıyorsun kafayı yiyor ateş etmeye basıyorsun karakter öyle kalıyor vs

Yok minimum sistem gereksinimleri yok şu. Gerek yok. Al oyunu indir oyna.

Xbox zengin işi değil Türkiye için. Nimet bu nesil de bizim için.

Daha önce yazdım, 30 lira veriyorsun gamepass e yeni çıkan oyunları ucuza oynuyorsun. Büyük nimet. Pcdede var da dediğim sorunlar var maalesef

Forza çıksaydı ps5 özel oyunu olarak en az 799₺ olurdu. Adamlar beleşe oynattı...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Xbox Series X/S” sayfasına dön