Xiomi Red Mi Note 7 Uygulamalar Sürekli Kendini Yeniliyor

Telefon Tercihleri, Teknik Destek ve Tartışmalar

Moderatör: aknctn

iron_way
Makaleler: 0
Cevaplar: 1
2
Ruh hali:
Teşekkür etti: 3 kez
Türkiye

Xiomi Red Mi Note 7 Uygulamalar Sürekli Kendini Yeniliyor

#1 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

Bu sefer Xiaomi telefonumda başka bir sorun var. Uygulamalar kendini sürekli yeniliyor. Google Chrome açık sayfaları gezerken sayfa site sürekli kendini yeniliyor Instagram'da akışta gezerken birden yenileyip başa atıyor tiktok ve twitter da da böyle açık uygulamalar kendini yeniliyor. Telefonda gelen temizleyici var onu çalıştırınca gereksiz dosyaları siliyor düzeliyor ama sonra yine yapıyor. Bunu nasıl bişey ya :-|
gönderen iron_way » 23 Tem 2022 21:52
Semihköçer yazdı: 23 Tem 2022 05:48 İron_way bende bugün redmi note 10s aldım ve aynı sorunu yaşadım ne yapsam çözemedim senin mesajı gördüm c4u c1 saatim var o bağlıymış çıkarınca düzeldi çok teşekkür ederim. Fakat saati bağlayıp kullanma yöntemi bulabildin mi?

Ben bi daha uğraşmadım saati attım çekmeceye kaldı öyle o sırada da telefonu satmıştım ama edindiğim bilgilere göre çözüm kesin olmamakla beraber şöyle

Akıllı saatin uygulaması Bluetooth bağlantısını kesiyo ve telefon o aygıta yeniden bağlanıyo bunun sonucunda her uygulama kendini yeniliyor (klavye açıksa kapanır açılır, tarayıcı sayfayı yeniler, instagram gibi uygulamalar yenilenir). Bluetooth geçmişini temizleyin bunun yolu telefon modellerine göre değişiyo. Bağlantı dahil her şeyi sıfırlayıp sildikten sonra (saatle ilgili ayarlar uygulamalar) uygulamayı yeniden yükleyin fakat saatin bağlantısını telefonun Bluetooth ayarları kısmından değil saatin uygulamasındaki Bluetooth bağlantı seçeneklerinden yapın. Yeniden bağlantı kurarken Bluetooth ayarlarından saatin tamamen silindiğinden telefonun bağlantıyı unuttuğundan emin olun. Yeni bağlantıyı direk telefona yüklediğiniz saatin üzerinden yapmanız çok önemli.

Bu sorun genelde çin malı ucuz saatlerde ve onların amatör sorunlu uygulamalarında ortaya çıkıyo.
Tam mesaja git
En son aknctn tarafından 16 Haz 2021 17:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Tags:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

Re: Xiomi Red Mi Note 7 Uygulamalar Sürekli Kendini Yeniliyor

#2 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Ram kullanımından kaynaklı olabilir. Her şeyi uygulamadan kullanmamayı deneyebilirsin. Misal insta twitter sadece tarayıcıdan kullanırım.

Telefonum redmi note 10 4gb ram var ki bu da çok kötü. Şu zamanda en az 6gb ram android almak gerek. Android ne kadar ram verirsen yer acımaz. Diğer uygulamaların yaşaması bir mucize

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Cevaplar: 2
4
Ruh hali:
Teşekkür etti: 164 kez
Türkiye

#3 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Ram ya da depolama alanı yetmediğinde arka planda uygulamaları aktif tutamaz geçiş yaptıktan sonra hemen geri dönsende o uygulamayı yeniler daha doğrusu kapamış olur ve açar. Depolama alanı çok doluysa ram kullanımı da arttıysa o yüzden yapıyor olabilir araştırıyorum tekrar yazıcam.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
iron_way
2
Ruh hali:
Türkiye

#4 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

Arka plandaki uygulamaya geçince değil kullanırken uygulama açıkken yapıyor

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
omrkcmn
Verified
Moderatör
4
Teşekkür etti: 188 kez
Türkiye

#5 Okunmamış mesaj gönderen omrkcmn »

Ekran videosu gönder bi bakalım.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#6 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Açık uygulamaların kendini yenilemesiyle ilgili hiç birşey yok bitek sizin başınıza mı geldi acaba blmyr
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
iron_way
2
Ruh hali:
Türkiye

#7 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

Galiba sorunu çözdüm akıllı saate bağlıyken oluyor uzun zamandır bağlamıyorum sorun tekrar etmedim. Saatin modeli imilab kw66 bunu kullanan böyle sorunlar yaşayan var mı?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
iron_way
2
Ruh hali:
Türkiye

#8 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

Evet kesinlikle akıllı saatten yapıyor bağlıyorum uygulamalar yenileniyor whatsapp tayken bile klavye açılıp kapanıyor bağlantıyı kesince düzeliyor.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Semihköçer
1
Türkiye

#9 Okunmamış mesaj gönderen Semihköçer »

İron_way bende bugün redmi note 10s aldım ve aynı sorunu yaşadım ne yapsam çözemedim senin mesajı gördüm c4u c1 saatim var o bağlıymış çıkarınca düzeldi çok teşekkür ederim. Fakat saati bağlayıp kullanma yöntemi bulabildin mi?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
iron_way
2
Ruh hali:
Türkiye

#10 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

Semihköçer yazdı: 23 Tem 2022 05:48 İron_way bende bugün redmi note 10s aldım ve aynı sorunu yaşadım ne yapsam çözemedim senin mesajı gördüm c4u c1 saatim var o bağlıymış çıkarınca düzeldi çok teşekkür ederim. Fakat saati bağlayıp kullanma yöntemi bulabildin mi?

Ben bi daha uğraşmadım saati attım çekmeceye kaldı öyle o sırada da telefonu satmıştım ama edindiğim bilgilere göre çözüm kesin olmamakla beraber şöyle

Akıllı saatin uygulaması Bluetooth bağlantısını kesiyo ve telefon o aygıta yeniden bağlanıyo bunun sonucunda her uygulama kendini yeniliyor (klavye açıksa kapanır açılır, tarayıcı sayfayı yeniler, instagram gibi uygulamalar yenilenir). Bluetooth geçmişini temizleyin bunun yolu telefon modellerine göre değişiyo. Bağlantı dahil her şeyi sıfırlayıp sildikten sonra (saatle ilgili ayarlar uygulamalar) uygulamayı yeniden yükleyin fakat saatin bağlantısını telefonun Bluetooth ayarları kısmından değil saatin uygulamasındaki Bluetooth bağlantı seçeneklerinden yapın. Yeniden bağlantı kurarken Bluetooth ayarlarından saatin tamamen silindiğinden telefonun bağlantıyı unuttuğundan emin olun. Yeni bağlantıyı direk telefona yüklediğiniz saatin üzerinden yapmanız çok önemli.

Bu sorun genelde çin malı ucuz saatlerde ve onların amatör sorunlu uygulamalarında ortaya çıkıyo.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
ŞevvalVural

#11 Okunmamış mesaj gönderen ŞevvalVural »

Aynı durum bende de oluyordu. Ekran sürekli kendini yeniliyor. Tam bişey okurken sayfa kayboluyodu. Redmi note 10 pro telefonum var. Çözümü bi türlü bulamamıştım. Aynı marka akıllı saat bende de var. Onunla alakalı olup olmadığını test edip dönüş yapacağım. Sırf bu yorumu yazmak için geldim srch

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
4
Ruh hali:
Türkiye

#12 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Ciddi ziyaret alan bi konu oldu ama herkes yorum yazmadı tabi.
Resim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
iron_way
2
Ruh hali:
Türkiye

#13 Okunmamış mesaj gönderen iron_way »

ŞevvalVural yazdı: 20 Mar 2024 03:37 Aynı durum bende de oluyordu. Ekran sürekli kendini yeniliyor. Tam bişey okurken sayfa kayboluyodu. Redmi note 10 pro telefonum var. Çözümü bi türlü bulamamıştım. Aynı marka akıllı saat bende de var. Onunla alakalı olup olmadığını test edip dönüş yapacağım. Sırf bu yorumu yazmak için geldim srch

[smention u=3363]ŞevvalVural[/smention] ondan değilse bile mutlaka bluetooth kapalıyken de deneyin . Her iki türlü de sonucu mutlaka yazın.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık

“Android Telefonlar” sayfasına dön