Witcher 3 Nintendo Switch Türkçe Mi? Witcher 3 Nintendo'da Nasıl Türkçe Oynanır?

Nintendo Switch/Lite Oyunları

Moderatör: aknctn

Kullanıcı avatarı
aknctn
Verified
Moderatör
Makaleler: 0
Cevaplar: 2
5
Ruh hali:
Teşekkür etti: 165 kez
Türkiye

Witcher 3 Nintendo Switch Türkçe Mi? Witcher 3 Nintendo'da Nasıl Türkçe Oynanır?

#1 Okunmamış mesaj gönderen aknctn »

Witcher 3 Switch Türkçe var mı? Witcher 3 Türkçe dil desteği var mı?
Nintedo Witcher 3 Türkçe.png
Nintedo Witcher 3 Türkçe.png (1.26 MiB) 1703 kere görüntülendi

Witcher 3 Nintendo için ilk çıktığından beri tartışılan sorulan sorudur Türkçe alt yazı olup olmadığı. Diller bazen bazı platformlara özgü olabiliyor ve dolayısıyla her cihazda her dil desteği bulunamayabiliyor. Ancak bu durum Witcher 3 için geçerli değil. Daha yeni Nintendo Switch Lite aldım ve en büyük etken Witcher 3 keyfini gittiğim yerlere taşımak rahat rahat oynamaktı. Konsolu aldıktan sonra bende kısa bir araştırmadan sonra Nintendo'da Witcher 3'ü Türkçe oynamaya başladım.

Witcher 3'ü Nintendo Switch'de Türkçe oynayabilmek için Nintendo dijital mağazasından The Witcher 3: Wild Hunt — Complete Edition'ı satın almanız gerekiyor.(Konu sonunda kutulu versiyona değinicem). Oyunu satın almadan önce Nintendo hesabınıza bilgisayar üzerinden girerek "Country/region of residence" kısmını Poland olarak değiştirin. Rusya ve Ukrayna olarak yapınca da olduğundan bahsedenler var savaş nedeniyle Rusya şuan seçilemiyor. Ben Polonyo yaptım ve oldu. Sonrasında cihaz üzerinden bölgeyi Avrupa ve dili İngilizce olarak ayarlayın. Tüm bunları ayarladıktan sonra konsoldan mağazaya girerek The Witcher 3: Wild Hunt — Complete Edition'ı satın aldım. Ödemeyi de Polonya para birimi ile yaptım. Bu son bahsettiğimin bir önemi var mı bilemiyorum ama ben bu şekilde ilerledim ve oyuna girdikten sonra ayarlar kısmından dili Türkçe olarak değiştirebildim. Alacağınız sürüm mutlaka Complete Edition olmalı eğer normal sürümü alırsanız yüksek ihtimalle Türkçe olmayacak. Sizler için ekran görüntüsü de ekledim.
witcher 3 nintendo türkçe.jpg
witcher 3 nintendo türkçe.jpg (96.73 KiB) 1703 kere görüntülendi

Hep tartışılan diğer bir konu Nintendo Switch'de zevkli olur mu? Yazılar küçük okuması zor olur gibi söylemler. Yazılar ve göstergeler kesinlikle problem değil arkadaşlar diyaloglar rahatlıkla takip edilebiliyor. Zaten cihazı kendinize yakın tutuyorsunuz ve yazılar o kadarda küçül değil. Witcher 3 gibi bir oyunu Nintendo Switch Lite gibi bir cihazın çalıştırıyor olması oynanış ve grafik açısından kafamda soru işaretleri yaratıyordu ancak hala şaşkın olmakla birlikte o konuda da yer yer fps düşüşleri dışında bir sorun göremedim. Açıkçası Witcher'da grafik kalitesi aranır o manzaraları iyi bir donanımda denemek istersiniz ama bir el konsolunda istediğiniz her yere taşımak niyetindeyseniz bu konuda biraz beklentiyi düşürüp fedakarlık yapmanız lazım.
witcher 3 switch.jpg
witcher 3 switch.jpg (218 KiB) 1703 kere görüntülendi

Dil bilgisinde Türkçe yazmıyor!? Evet yazmıyor ama bazı oyunlarda olduğu gibi Witcher'da da Türkçe destek mevcut. Görüntüler bana aittir kendim çektim bizzat deneyimledim.

Yakında zamanda Dying Lite gibi oyunları da deneyerek Türkçe mi değil mi burada paylaşacağım.
witcher nintendo.jpg
witcher nintendo.jpg (230.69 KiB) 1703 kere görüntülendi

Kutulu/kartlı Witcher 3 Nintendo Switch'de Türkçe mi? Bunu riske girmemek adına denemedim ancak şunu gördüm bazı 2. el alışveriş sitelerinde oyunu oynayan kişiler satmak için ilana koymuş ve Türkçe yazmış. Şuna dikkat edin bu oyun Türkçe gibi bir çok dil desteğini sonradan güncellemeyle aldı ilk etapta 1-2 dil desteğiyle çıktı. Buna complete edition dahil. Kutulu almakta kararlıysanız alacağınız versiyonun içinde Türkçe olmayabilir ve güncellemeyle inebilir veya alacağınız kutulu oyunun versiyonuna dikkat edin şuan bendeki yüklü versiyon v3.7 Tekrar hatırlatıyorum versiyon ne olursa olsun mutlaka complete edition olmalı.

viewtopic.php?t=2240
Resim

Etiketler:
Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

“Nintendo Switch” sayfasına dön